FAQ – CS Friends

FAQ

Chceš se dozvědět víc?

Pokud si na stránce nenašel to co si chtěl, možná Ti následující FAQs odpoví na tvé otázky. Pokud se přece jen chceš dozvědět více, klidně nás kontaktuj.

Spring Break 2019

Můžeš využít dopravy námi organizovaným autobusem. Nástupní místa: Praha, Brno, Bratislava, Nitra – v případě větší skupiny lidí přidáme další nástupní místa. Vyrazit můžeš i po vlastní ose autem. Většina ubytovacích kapacit má vlastní soukromé parkoviště.

Dej nám vědět a my se pokusíme Tě spojit s jinou skupinou, ke které se můžeš přidat ????

Není problém, u nás můžeš koupit vstupenky i samostatně bez ubytování.

Jasně, potřebujeme jen vědět, o kolik nocí si chceš pobyt prodloužit. Nebudeš se muset nikam stěhovat, extra noci zařídíme ve stejném apartmánu.

Je to kyvadlový autobus, který jezdí mezi letoviskem Novalja (místo našeho ubytování) a Zrče Beach (místo konání festivalu). Doba jízdy je maximálně 10min. Jízdenku si můžeš koupit přímo v autobusu nebo si u nás koupit neomezenou jízdenku na dobu trvání festivalu. Autobusy jezdí prakticky non-stop.

Nejnabitější line-up je určitě hned v 1. víkendu, kde můžeš očekávat i největší počet lidí v klubech. Druhý víkend potom nabízí nejlepší cenu. Počet návštěvníků nebude tak velký, ale i tak můžeš očekávat velkolepé párty. O fantastický hudební a taneční zážitek se postarají residenční DJs.

Na celém ostrově je bohatá nabídka vodních sportů a aktivit. Můžeš si také půjčit auto nebo skútr – v okolí je spousta nádherných míst, které stojí za to navštívit. Určitě taky doporučujeme vyrazit na boat párty – 3 hodinová párty plavba po pobřeží Jadranu s neomezenou konzumací piva, vína a nealko nápujů. Novalja a další letoviska nabízejí široký výběr restaurací, barů a rychlých občerstvení. Nakoupit můžeš také v supermarketech.

Po celou dobu Ti bude k dispozici tým zkušených delegátů, kteří se postarají o tvoje pohodlí, odpoví na veškeré otázky a poradí kam vyrazit.

Zajistí Ti prioritní vstup do klubů, takže žádné dlouhé čekání ve frontě. Máš také zaručený vstup do exklusivní VIP zóny v NOA Beach Clubu. Doporučujeme především během prvního víkendu 30.5. – 2.6.2019.

Jachty

Krátká odpověď: NE! Pozitivní postoj je více než dost. Na každé lodi bude zkušený kapitán, který se o Tebe postará a pokud se chceš i naučit základy sailingu, rád Ti vše vysvětlí nechá vyzkoušet.

Většina našich účastníků nikdy předtím neplula na jachtě! Plachtění v teplých mořích je pro každého a pro tvoji bezpečnost tu bude kapitán. Nedělej si žádné starosti, připoj se k nám a zaži vše, co plavba po moři nabízí: čisté a teplé vody, slunce, chladný vánek a obrovská volnost. Mnoho míst, které navštěvujeme, jsou přístupné pouze po moři.

Ano, na většinu našich plaveb organizujeme vlastní autobusy. Případně můžeme pomoci s nalezením nejlepších letů na nejbližší letiště a případným transferem do přístavu.

Průkaz totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas), hotovost a základní oblečení. Nejpozději týden před odjezdem Ti poskytneme podrobný seznam věcí, které si máš sebou zabalit.

No, budeš chybět při koupání a šnorchlování, ale vždy se můžeš uvolnit na palubě a část programu strávíme na pevnině. Pokud jde o bezpečnost, každá jachta má záchranné vesty, které bys měl nosit při plavbě.

Vždy se snažíme plavbu naplánovat tak, aby byl každý šťastný. Vzdálenost mezi našimi zastávkami / přístavy je poměrně krátká, obvykle kolem 15 až 30 NM. Někdy to znamená 3 hodiny plavby, někdy i 6. Neplujeme po oceánu a pobřeží není nikdy daleko. Snažíme se o nejlepší kombinaci plachtění, opalování, plavání a paření. Všechny naše jachty budou plout společně, což nám umožňuje organizovat spoustu společenských aktivit, takže se nikdy nenudíte.

Každá jachta je řízena kapitánem, který je zodpovědný za bezpečnost na palubě. Někdy můžeš být vyzván, aby ses pokusil zúčastnit manévrování lodi, za každou pomoc jsou kapitáni vždy rádi. POZNÁMKA – naši kapitáni se vždy přizpůsobují posádce a věku, takže tvůj kapitán nebude zahořklý mořský vlk, můžeš s ním v klidu mluvit.

Podrobnosti a obrázky naší flotily nalezneš na našich webových stránkách. Jachty jsou vždy pohodlné a prostorné. Každá z nich je vybaven alespoň 1 koupelnou se sprchou a toaletami, 3 až 4 dvoulůžkovými kabinami a plně vybavenou kuchyní. K dispozici bude také lednice, 12V elektrické zásuvky, přehrávače MP3 / CD a veškeré vybavení potřebné k vaření chutného jídla!

Obvykle si posádka rozdělí vaření po jednotlivých dnech. Každý den je za vaření zodpovědný někdo jiný. Systém dvou jídel za den funguje celkem dobře: snídaně a večeře. Určitě také doporučujeme alespoň jednou navštívit jednu z místních restaurací a vyzkoušet místní kuchyni.

Snažíme se vždy udělat co nejvíce fotek během našich výletů, ale také na večírcích. Sdílíme je e-mailem nebo prostřednictvím Facebooku pro ty, kteří mají zájem. Pokud si nepřeješ být označen na fotkách, informuj nás o tom.

Během plavby můžeš nabíjet elektrické přístroje ve 12V elektrických zásuvkách.

Slunné! Samozřejmě se počasí může změnit, ale teploty se pohybují v létě mezi 25 – 30°C. Déšť je ve Středomoří vzácný a teplota vody dosahuje až 23/24°C.

Vždy se snažíme rozdělit posádky na základě věku a pohlaví. Co to znamená? Můžete očekávat, že posádka bude ve tvé věkové skupině a poměr pohlaví 50/50. Samozřejmě pokud přijdete jako skupina přátel, zajistíme, abyste zůstali na stejné jachtě.