Phu Quoc – CS Friends

PHU QUOC | toulky ostrovem

Phu Quoc je největším vietnamským ostrovem. V regionu Thajského zálivu je proslulý svou rybí omáčkou (nước mam), fantastickými mořskými plody a kořením. Turisté ho milují pro jeho rajské pláže. Je dokonalou ukázkou krásné exotické přírody a reálného života ve Vietnamu. Od vietnamské pevniny leží necelých 50 km západně, blíže je to do Kambodže, která je vzdálena přibližně 15 km na sever od ostrova. Většina průvodců vám řekne, že ostrov má tvar srdce. Tento v zásadě trojúhelníkový ostrov je na severu hornatý a hustě zalesněný. Výška kopců se pohybuje od 300 – 600 metrů nad mořem. Jižní a západní pobřeží patří nejkrásnějším plážím, kde je sitouvána většina rekreačních resortů. Celková plocha ostrova Phu Quoc je přibližně 570 km2.

csfriends-vietnam-phu-quoc-01
csfriends-vietnam-phu-quoc-03

Počasí a období

Exotické klima ostrova má dvě hlavní roční období. V období sucha, které připadá na měsíce listopad/november – duben/apríl, přichází na Phu Quoc až 70% všech turistů. Teploty jsou přibližně 24-32°C s nízkou vlhkostí a množstvím slunečních hodin. V období dešťů (květen/máj – říjen/október) jsou teploty pouze o dva stupně nižší, ale výrazně stoupá vlhkost vzduchu.

Pláže

Většina turistů přichází na ostrov pro exotické pláže a dokonalý ráj pro vodní sporty, potápění a rybaření. Na plážích je jemný bílý písek. Moře je klidné a příjemně teplé. Hlavní pláž na západě ostrova je známá jako Long Beach (Truong). Najdete ji jižně od hlavního města Duong Dong. Většina letovisek a hotelů se nachází právě v její blízkosti.

Dále na sever se nachází rybářská vesnička Cua Can, pro kterou jsou typické četné dřevěné mosty. Přes ně lze procházet pouze pěšky nebo na motorce. Blízko pobřeží se nachází malý ostrov, ideální pro soukromé lodní výlety. Nezapomenutelným dobrodružstvím je i výletní plavba podél řeky Cua Can. Na jejich březích můžete pozorovat typický místní rybářský způsob života.

Na severozápadním pobřeží, asi 28 km od Duong Dong najdete malou rybářskou vesničku Ganh Dau. V její uličkách uvidíte sušit ančovičky přímo na slunci, z nichž se pak vyrábí slavná vietnamská rybí omáčka. Místní život je stále odrazem tradičního života, který byl dlouho jediným životním stylem na Phu Quoc. Na okraji vesničky najdete také krásnou pláž stejného jména a několik restaurací. Ty jsou známé vynikající nabídkou mořských plodů. K místním atrakcím patří plovoucí restaurace. Z pobřeží pláže Ganh Dau je vidět na kambodžskou pevninu.

csfriends-vietnam-phu-quoc-04
csfriends-vietnam-phu-quoc-06

Na jižní části ostrova se nachází druhé největší město An Toi. Je místem hlavního trajektového přístavu a lodního spojení z pevniny, z města Rach Gia. Toto rybářské městečko má oblíbený místní trh s rybami a sušeným ovocem. Je také výborným výchozím bodem k pronájmu lodi a prozkoumání jižních ostrůvků v blízkosti pobřeží.

Nejznámější pláž ostrova Sao Beach (Bai Sao) je na východní straně Phu Quoc. Asi 14 kilometrů od Duong Dong směrem na východ najdete malou obec Ham Ninh. Její dominantou je velké molo, které se rozšiřuje do vzdálenosti několika set metrů do moře, aby bylo možné v tomto mělkém pobřeží kotvit lodě. Ham Ninh je malá rybářská vesnička, která těží z hojnosti mořských řas v pobřežních vodách. Díky nim zde najde zdroj potravy mnoho mořských živočichů a tak v nabídce místních rybářských obchodů lze nalézt kraby, humry nebo mušle. Mňam!

GALERIE

CO BY STE MĚLI VIDĚT

NOČNÍ TRHY

NOČNÍ TRHY

Nejlepší výběr mořských plodů na ostrově Phu Quoc – proto navštivte rušný noční trh Duong Dong, který je nejhodnotnějším místem k jídlu na ostrově s nezapomenutelnou atmosférou se stánky s veškerým občerstvením, kokosovou zmrzlinou a přehlídkou venkovních restaurací nabízejících vynikající vietnamské mořské plody, grily a vegetariánská jídla.

RYBÁRSKA VESNICE GANH DAU

RYBÁRSKA VESNICE GANH DAU

Je malá rybářská vesnice ležící na severozápadním cípu ostrova s výhledem na Kambodži. Je známa hlavně kůly vyhledávané nádherní pláži a korálovým útesům. Prostě to musíte vidět, proplavat, zažít a určitě taky ochutnat na slunci sušené ančovičky a samozřejmě zapít místním pivem.

TOULKY NÁRODNIM PARKEM

TOULKY NÁRODNIM PARKEM

Tento národní park zabírá více jako 50% ostrova. Je jedním z přírodních divů plný bohatých tropických džunglí, které hrají významní rolu pro živobytí místních lidi, které UNESCO označil jako biologicky citlivou oblast s možností ekoturizmu jako takového. Nabízíme trekking, kajaking, říčný rafting nebo sledováni volně žijících zvířat jako opice nebo exotické ptactvo.

NEJDELŠÍ VYSUTÁ LANOVKA NA SVĚTE

NEJDELŠÍ VYSUTÁ LANOVKA NA SVĚTE

Už jste někdy jezdili lanovkou? Pokud ano, pravděpodobně znáte vzrušení, které je spojeno s jízdou. Pokud ne, doporučujeme vám, abyste jeden udělali, kdykoli je to možné. Je to jedna z nejvíce vzrušujících, ale zároveň uklidňujících jízd, které můžete zažít.. Lanovka Phu Quoc je jednou z nejmalebnějších v Asii. „Poletíte“ z ostrůvku Hon Thom Island ponad další ostrovy až do městečka An Thoi v Phu Quoc. Vzhledem k tomu, že je také nejdelší na světě, rozhodně stojí za to se vydat na výlet.

CYCLING & KAYAKING

CYCLING & KAYAKING

Naše Phu Quoc Cycling & Kayaking tours vás zavedu do úchvatné krajiny. Půjčte si kolo a probrouzdejte místní plantáže, památky a parky pak odpoledne sednete do kajaku na řece Cua Can, nebo zkuste obeplout okolité ostrůvky, máme na to skvělý lidi – průvodce. 🙂

FISH SAUCE FACTORY

SPECIÁLNI OCHUTNÁVKA

Phu Quocká rybí omáčka vyrobená ve Vietname je pro srovnáni ekvivalentem Italského olivového oleje, Francouzského Šampáňa, nebo Mexické Tequilly.. Tradiční řemeslná výroba s jedině přírodními lokálními ingrediencemi zaručuje gurmánsky zážitek. Ochutnejte a přineste si domov Nước Mắm a pohostěte taky své sousedy. 🙂

RYBAŘENÍ

RYBAŘENÍ

vydejte se k příkladu k jižnímu cípu ostrova, abyste se nalodili na loď a vypluli na nejlepší rybářská a šnorchlovací místa u pobřeží. Připojíme se ke kapitánovi a posádce a získáme za 30 minut praktickou výučbu místního rybolovu. A co si chytíme, také sníme.. 🙂

ŠNORCHLOVÁNI

ŠNORCHLOVÁNI

vydejte se k příkladu k severnímu cípu ostrova, abyste se nalodili na loď a vypluli na ještě lepší šnorchlovací a rybářská místa u pobřeží. Připojíme se ke kapitánovi a posádce a získáme za 30 minut praktickou výučbu místního šnorchlováni a rybolovu. A co si chytíme, také sníme.. 🙂

HOTELY

dokonalá relaxační a party atmosféra

The Shells Resort & SPA 5*

odhalte krásu v skrytém drahokamu

The Shells je moderní a minimalistický design, který vychází z konceptu ve tvaru skořápky, je otevřený a harmonický s přírodou, představuje klidnou a mírumilovnou krajinu, kde příroda a člověk jsou jedním a „shluky“ nejsou ve slovníku našich hostů.

All Inclusive koncept

Melia Sol Beach House 4*

obklopen okouzlujícími tropickými zahradami

Nachází se na klidné pláži Truong. Je ideální místo pro relaxaci. Ideální volba pro rodiny, dovolenou s přáteli nebo romantické pobyty pro páry. Přímo na pláži s bílým pískem, velkým bazénem s barem. Jako jeden z mála Asijských hotelů nabízí koncept All Inclusive.