Mui ne – CS Friends

MUI NE | ráj pro nadšence windsurfingu a kitesurfingu

Letovisko MUI NE

Bývalá rybářská vesnička, dnes rekreační centrum u zlatopísčité pláže s poklidnou atmosférou, cca 22 km východně od Phan Thiet a 220 km od Saigonu.

csfriends-vietnam-mui-ne-02
csfriends-vietnam-mui-ne-03
csfriends-vietnam-mui-ne-04
csfriends-vietnam-mui-ne-05

Rozvoj turismu začal od roku 1995, kdy davy lidí sledovaly zatmění slunce ze zdejší pláže.

csfriends-vietnam-mui-ne-06

Významné události jsou únorové závody Asijského windsurfingového okruhu.
MUI NE je oblíbenou destinací pro nadšence Windsurfingu a kitesurfingu.

csfriends-vietnam-mui-ne-07

GALERIE

CO BY STE MĚLI VIDĚT

RYBÁRSKA VESNICE

RYBÁRSKA VESNICE

Rybářská vesnice se nachází přibližně 7 km severně od města Mui Ne. Podél města je malý, ale pestrobarevný trh. Přístav Mui Ne je skvělé místo, kde můžete proniknout do života místních obyvatel a okusit čerstvé mořské plody. Tato malebná vesnice nabízí nádherný výhled na dlouhé pobřeží lemované kymácejícími se palmami a barevnými rybářskými čluny.

BÍLE DUNY

BÍLE DUNY

Fotogenické “saharské” duny z jemného písku, z nichž je krásný výhled do okolí. Jiný název: Doi Cat (červené duny), Bau Trang (bílé duny) Poloha: červené duny 1 km severně a bílé duny 20 km severovýchodně od Mui Ne

LET BALÓNEM

LET BALÓNEM

Vylétá se z ohniskového náměstí města Phan Thiet, přenese nás přes rušné části města a vodní cesty, kde při vycházejícím slunci odpočívají malé rybářské lodě. Dostaneme se až k pobřeží oceánu, a možná se proletíme i nad oceánem. Když se vydáme zpět k zemi, budeme svědky venkovského života místních obyvatel a přistaneme přibližně 15 km od vesnice Mui Ne.

POHÁDKOVA ŘEKA

POHÁDKOVA ŘEKA

Doslovně přeloženo „říční víly“, ale je také nazýván rudou nebo magickou řekou. Je to malá řeka, která vede podél písečného kaňonu bambusovým a palmovým lesem, podél malých vesnic a polí. Hloubka je malá a dna se můžete dotknout konečky prstů. Po stěnách kaňonu se můžete vyšplhat až na jeho vrchol. Magické místo, kde se můžete seznámit s povahou války.

LEŽICI BUDHA

LEŽICI BUDHA

Ta Cu Mountain v Phan Thiet zahrnuje 250 000 m2 deštných pralesů, vzácných živočichů, vápencových jeskyní a ozdobných buddhistických struktur. Místo je vzdálené hodinu jízdy od města Mui Ne a návštěvnicí se mohou rozhodnout pro dvouhodinový pěší výlet přes zelenající se deštný prales nebo 10 minutovou jízdu lanovkou na vrchol hory.

KITE SURFING

KITE SURFING

Kitesurfing v Mui Ne se v posledních letech stal populární aktivitou mezi místními obyvateli a návštěvníky. V lednu 2011 hostil Mui Ne druhý ročník soutěže Kite Tour Asia, kde se utkali závodníci z celého světa. Výsledkem je, že 15 km dlouhá pláž je lemována školami kitesurfingu, které nabízejí vypůjčení vybavení a kurzy pro různě pokročilé kitesurfaře.

KE GA OSTROV

KE GA OSTROV

Ke Ga se nachází 30 km jižně od Phan Thiet. Tato oblast je známá svým majákem, který stojí na malém ostrově. Je to absolutně nádherný úsek pláže, když se postupně přibližujete k majáku, narazíte po celém pobřeží nápadně barevné a rozmanité skalní útvary. Maják byl postaven v roce 1897 francouzským architektem Chnavatem a je vysoký 64 metrů.

CHRÁM A VĚŽE v POSHANU CHA

CHRÁM A VĚŽE v POSHANU CHA

Chrám a věže v Thap Poshanu jsou možná nejzajímavější historickou památkou v letovisku Mui Ne. Toto místo vás ohromí svou historií a architekturou. Věže byly postaveny v osmém století jako součást rozsáhlého chrámového komplexu království Cham, věnovaného uctívání Šivy. Před více než 300 lety byl chrám velmi vážně poškozen a přežily pouze tři věže.

HOTELY

unikátni boutique resort

Anantara Mui Ne Resort & SPA 5*

tropické útočiště, daleko od městského shonu

Je prvním “lifestylovým” 5* hotelem v jižním Vietnamu. Nachází se uprostřed střediska Mui Ne, přímo na několik kilometrů dlouhé písečné pláži. Trendový a ultramoderní s důrazem na design a detaily. Prostě nezapomenutelné eldorado luxusu, jídla, soukromí a exotické přírody.

vlastní kousek tropického ráje

Sailing Club Mui Ne 4*

exkluzivní boutique resort

Budete se těšit na dopoledne, kdy se probudíte s nádherným výhledem na moře s vlastním kouskem tropického ráje. Naše pokoje jsou zasazeny do svěží zahrady a jsou ekologicky navrženy tak, aby promyšleně kombinovaly luxus nekonečného pohodlí.