Ho Či Minovo Město – CS Friends

HO ČI MINOVO MĚSTO | Metropole SAIGON, která nikdy nespí

Teplé klima, jídla s příměsí exotiky, zajímavé stavby či rušný noční život. To vše si můžete vychutnat, pokud navštívíte vietnamské Ho Či Minovo Město.

Zřejmě jste překvapeni, že největší město Vietnamu má obyvatel více než celé ku příkladu Slovensko. Metropole se rozprostírá nedaleko delty řeky Mekong. Původně šlo jen o malou rybářskou osadu známou jako Prey Nokor, která se později “vypracovala” na hlavní přístav v Kambodži.

Po přistěhovaleckých vlnách vietnamských osadníků se toto území přejmenováno na Saigon. Teprve v roce 1976, kdy vznikla Vietnamská socialistická republika, dostalo město název po významném vůdci Ho Či Mina. Přesto dodnes mnozí obyvatelé neřeknou této vietnamské metropoli jinak než Saigon (Sái Gón). Mnoho lidí si přitom myslí, že jsou to dvě různá města. Ne, nejsou. Princip je stejný jako kdysi při Gottwaldově / Zlíně. Komunisté si město v roce 1976 pojmenovali po svém vůdci, ale lidi to upřímně velmi nezajímá.

csfriends-vietnam-ho-ci-min-city-02
csfriends-vietnam-ho-ci-min-city-03

Město motocyklů

Pokud zavítáte do tohoto města, nevynechejte procházku uličkami se starobylými stánky, trhy, prodejnami hedvábí, košíky či kořením. Za chvíli už budete stát uprostřed výškových budov, prosklených obchodních center či jiných moderních designérských kousků.

Pokud vás propadá nakupování, myslete na to, že smlouvání cen není v těchto končinách ničím neobvyklým. Máte rádi noční život? Ho Či Minovo Město je pak pro vás jako stvořené. Nudit se rozhodně nebudete. Stačí zavítat do některého z četných nočních barů. Tato metropole zřejmě nikdy nespí. Při procházkách místními uličkami si dejte pozor, neboť dodržování pravidel silničního provozu se tam příliš nenosí. Jádro města je zdobené širokými francouzskými bulváry a historickými stavbami. Nepřehlédnutelnými památkami jsou radnice a Palác sjednocení, dříve známý jako Palác nezávislosti. Je postaven na místě, na kterém během vietnamské války stál palác a domov prezidenta Jižního Vietnamu.

Za zhlédnutí stojí i katedrála Notre Dame. První stavební kámen tohoto katolického kostela byl postaven v roce 1877, přičemž všechny původní materiály byly dovezeny z Francie. Před katedrálou se nachází socha Panny Marie. Říkalo se, že v říjnu 2005 začala socha plakat, což přitáhlo tisíce lidí a zároveň mělo přimět úřady, aby zastavily dopravu kolem katedrály. Že šlo o skutečné slzy však nikdy nebylo prokázáno. Saigon je bohatý nejen na kostely, ale i pagody a muzea.

Exotika na talíři

Nenechte si ujít ani místní restaurace se všelijakými specialitami. Ochutnejte například polévku Pho Bo, která se zvykne podávat i na snídani. Z nápojů se vyplatí ochutnat rýžové víno, zelený čaj, kávu nebo pivo Bai Hoi. Máte chuť na smaženého cvrčka nebo dušeného hada? Ani o takové exotické pochoutky není v Saigonu nouze.

Město se v posledních letech začíná poměrně nápadně podobat západní metropole. Výjimečné tam nejsou restaurace s mezinárodní kuchyní či rychlé občerstvení typu McDonald ‘s. Přesto si město zachovalo svou neopakovatelnou atmosféru.

csfriends-vietnam-ho-ci-min-city-04

GALERIE

CO BY STE MĚLI VIDĚT

VEČEŘE NA LODI

VEČEŘE NA LODI

Připojte se k nám na romantickou večeři na palubě naši výletní lodě, abyste mohli zažít nezapomenutelnou noční plavbu po řece Saigon a obdivovat toto krásné město v pohodlí a luxusní atmosféře daleko od shonu metropole.

VESPA CITY TOUR

VESPA CITY TOUR

Ve dne nebo v noci se připojte k organizovanému chaosu saigonských ulic a zažijte historii, kulturu a místní kuchyni s nejlepším lokálním průvodcem. Nebo vystoupejte z betonové džungle a vydejte se do delty Mekongu, rozsáhlého říčního systému s bujnou krajinou rýžových polí.

PODZEMNÍ VESNIČKA CU CHI

PODZEMNÍ VESNIČKA CU CHI

Válečná památka, kterou tvoří síť 200 kilometrových tunelů. Kdysi tvořily plnohodnotnou podzemní vesnici.

DELTA ŘEKY MEKONG

DELTA ŘEKY MEKONG

Místo, kde se slévá 4000 kilometrů dlouhá řeka do moře. Zajímavý je obrovský plovoucí trh v Cai Be

PLOVOUCI TRH - CAI BE

PLOVOUCI TRH - CAI BE

Když už jste v Saigonu, určitě si nenechte ujít CAI BE FLOATING MARKET. SAIGON TOUR BY Speedboat – plovoucí trh a prohlídka města rychlolodí.

BEN THAN MARKET

BEN THAN MARKET

Vietnam je výhodným „loveckým“ rájem s trhy téměř na každém rohu. Ben Thanh Market je jedním z těch trhů, které je třeba PROCÍTIT, když jste tady. Je mnohem víc než jen místo k nákupu, jak uvidíte.

VODNÍ LOUTKOVÁ ŠOU

VODNÍ LOUTKOVÁ ŠOU

Podívejte se na jedinečnou vodní loutkovou show, která vypráví o venkovském životě v krajině Vietnamu, a poté si vychutnejte kulinářské speciality na plavbě lodí v srdci Ho Či Minova města.

JEEP CITY TOUR

JEEP CITY TOUR

Odvezeme vás na různá místa, kde vám ukážeme neobvyklé tváře města. Objevte umění vietnamské kuchyně a skutečný saigonský způsob života! Zažijte saigonský noční život, jako byste zde žil. A pro «noční ptáky» si můžete dokonce naplánovat pokračování této noci v místní diskotéce… Slibujeme jedinečný a vzrušující zážitek.

HOTELY

užijte si špičkové služby ubytování

Le Meridien Saigon 5*

nechte se hýčkat jako celebrita

Hotel se nachází jen 500 metrů od opery s fantastickým výhledem ze Sky bazénu na město. U bazénu je vířivá vana, ve které se lze příjemně uvolnit a osvěžit. Díky bohaté nabídce různých volnočasových aktivit se zde nikdo nebude nudit.

v centru města

Saigon Prince Hotel 4*

blízko nákupní a zábavní oblasti

Tento boutique hotel, postavený v roce 1996, byl zařazen k četným luxusním hotelů ve městě Ho Chi Minh. Skvěla volba levnějšího ubytováni s výbornými službami jak pro cestovatelé nebo turisty tak i pro náročné obchodní klienty.